X

Czego szukasz?

Przepis
Dania główneDrób

Tortilla z kurczakiem i pieczonymi warzywami

Nie wiem jak Wy, ale ja wprost przepadam za zawijanym jedzeniem. Naleśniki, tortilla, sajgonki czy spring rolls to tylko czubek góry lodowej. Każdy kraj, każdy region ma w swoim repertuarze jakieś zawijane danie. Dla Polaków jednak bez wątpienia najbardziej charakterystyczne są gołąbki. Gruzini rolują z bakłażana swoje Badridżani. Japończycy  w nori zawijają ryż z surową rybą. Jak świat długi i szeroki, ludzie rolują jedzenie na potęgę. Moim dzisiejszym pomysłem jest tortilla z kurczakiem i pieczonymi warzywami. Świetnie sprawdzi się jako przekąska lub danie główne.

Tortilla z kurczakiem i pieczonymi warzywami

Składniki:

  • 2 piersi z kurczaka
  • 1 duża cebula
  • 300 g pieczarek
  • 2 małe kolorowe papryki np. czerwona i żółta
  • 1 mała cukinia
  • 3 łyżki oliwy z oliwek
  • 1 łyżeczka curry
  • 1/2 łyżeczki chili w proszku
  • 1/2 łyżeczki kolendry mielonej
  • 4 placki tortilli
  • gęsty jogurt do posmarowania placków 
  • 4 łyżki sosu czosnkowego, ja wybieram Roleskiego
  • 1/2 szklanki startego sera np. żółtego 
  • sól, czarny pieprz

Sposób przygotowania:

Krok 1:

Po pierwsze pierś z kurczaka pokrój w paski. Cebulę w grube pióra, cukinię w słupki, paprykę w paski, pieczarki w grubsze plastry. Następnie warzywa i mięso rozłóż na blasze wyłożonej matą silikonową lub np. papierem do pieczenia. Całość skrop oliwą z oliwek, dopraw: curry, chili w proszku oraz kolendrą.

Krok 2:

Po drugie kurczaka i warzywa zapiekaj w 220°C przez 20 minut. Następnie odstaw do wystudzenia.

Krok 3:

Placki tortilli posmaruj jogurtem. Ułóż wystudzone warzywa i kurczaka, następnie porcję żółtego sera.

Krok 3:

Zawiń placek, aby z jednej strony był zabezpieczony zakładką. Na koniec gotowe tortille opiekaj na patelni grillowej lub w piekarniku 200°C przez 15 minut.

Tortilla z kurczakiem i pieczonymi warzywami fajnie smakuje z frytkami, ale może być samodzielnym daniem. Podawaj np. z sosem czosnkowym 🙂

Bądź na bieżąco z moimi przepisami, zapraszam na Instagram i Facebook.

Po więcej przepisów na dania główne zapraszam >> TUTAJ <<

Udostępnij!

Wasze komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Dzień dobry
    Dziękuję za wspaniałe przepisy. Czy kurczaka przed pieczeniem nie trzeba posolić ??

    Pozdrawiam

Sprawdź również