X

Czego szukasz?

Przepis
Przekąski na zimno

Kanapka z kurczakiem i ananasem

Kanapka z kurczakiem i ananasem to pomysł na bagietkę wypełnioną cudownymi składnikami. Bezsprzecznie króluje w niej aromatyczny kurczak doprawiony curry. Podobnie ważną funkcję pełnią soczyste kawałki ananasa i chrupiąca sałata. Jest to jedna z moich ulubionych kanapek a niewątpliwie znam się na tym „segmencie” przekąsek. Jeszcze chodząc do liceum czy na studia był to mój ulubiony rodzaj posiłku, dlatego kombinowałem, jak mogłem i tworzyłem coraz to nowe kanapki. W rezultacie powstało wiele ciekawych kulinarnych inspiracji, którymi dzisiaj mogę się dzielić na blogu.

Kanapka z kurczakiem i ananasem

Składniki:

  • 1 półbagietka
  • 150 g mięsa z kurczaka np. z udek
  • 3 plastry ananasa
  • 1 ogórek gruntowy
  • 2 liście sałaty lodowej
  • świeża kolendra
  • 1 łyżeczka prażonego sezamu
  • 2 łyżki sosu do frytek curry, ja sięgam po Roleskiego
  • 1 płaska łyżeczka przyprawy curry w proszku
  • 2 łyżki oleju roślinnego
  • sól

Sposób przygotowania:

Krok 1:

Kurczaka dopraw przyprawą curry, solą i olejem roślinnym. Istotne jest aby składniki marynaty dobrze wmasować w mięso. Kurczaka usmaż na suchej patelni, aż będzie obu stron rumiany. Olej z marynaty wystarczy, w rezultacie mięso będzie się ładnie smażyć a nie gotować.

Następnie usmażonego kurczaka zdejmij z patelni, odstaw do przestudzenia i pokrój w plasterki.

Krok 2:

Ananasa pokrój w mniejsze kawałki, liście sałaty porwij na strzępy, a ogórka w cienkie plastry. Ważne jest aby kawałki ładnie potem mieściły się w kanapce.

Krok 3:

Bagietkę przetnij wzdłuż na pół. Posmaruj w środku sosem, ułóż składniki zaczynając od sałaty, następnie ananas, ogórek, kurczak oraz liście kolendry. Na koniec sypnij prażonym sezamem.

Kanapka z kurczakiem i ananasem to idealna przekąska do meczu.

—>TUTAJ<—znajdziesz inne imprezowe przekąski.
Smacznego!!!
 

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również