X

Czego szukasz?

Przepis
Ciasta i ciastkaWielkanoc

Najlepsze Wielkanocne ciasta Kuroniów

Oto miejsce w którym znajdziesz najlepsze Wielkanocne przepisy na ciasta jakie możesz sobie wyobrazić. Wszystkie przepisy które tu zobaczysz są sprawdzone, pyszne i przygotowane przez moją żonę Bogusię. Życzymy smacznych Świąt. 

NAJLEPSZE WIELKANOCNE CIASTA

Mazurek z karmelizowaną skórką pomarańczową

To jeden z najlepszych słodkich wypieków jakie znam! Wykwintne połączenie goryczkowej skórki pomarańczowej z kruchym ciastem i czekoladą. Bez tego ciasta nie wyobrażam sobie Wielkanocy 🙂

Po przepis kliknij tu: Mazurek z karmelizowaną skórką pomarańczową

Babka majonezowa

To deser, który coraz częściej występuje na naszym Wielkanocnym stole. Kiedyś sceptycznie podchodziłem do łączenia majonezu jak również innych sosów i słodkich smaków. Ale odkąd pierwszy raz upiekliśmy to ciasto, wraca do nas jak smakowity bumerang. Aby przełamać słodki smak, do ciasta dodałem skórkę z cytryny i odrobinę aromatu wanilii. Wierzch możesz udekorować np. lukrem królewskim lub pokruszoną mieszanką orzechów.

Po przepis kliknij tu: Babka majonezowa

Sernik chałwowy z kajmakiem i migdałami

To kolejne ciasto bez którego nie wyobrażam sobie Świąt. Założę się, że jeśli choć raz spróbujecie tego sernika na pewno zagości na naszym stole już na stałe. Mam nadzieję, że i Wy się skusicie chociaż jeden raz. 

Po przepis kliknij tu: Sernik chałwowy z kajmakiem i migdałami

Ciasto leśny mech

To wypiek, który nie tylko smakuje idealnie, ale spektakularnie wygląda. Zawsze gdy pojawia się na naszym stole, wszyscy proszą o przepis. To zielone ciasto idealnie sprawdza się za każdym razem to istna gwarancja sukcesu.

Po przepis kliknij tu: Ciasto leśny mech

Brownie z malinami

Jedno jest pewne. Kiedy robimy to ciastojedna blaszka to stanowczo za mało. Dlatego z całego serca radzę Wam, zróbcie dwie. O dziwo, kiedy robimy brownie z malinami, pod drzwiami zaczynają kręcić się sąsiedzi 😉

Po przepis kliknij tu: Brownie z malinami 

Ciasto jajko sadzone

Następnie mam dla Ciebie najlepszy możliwy pomysł na Wielkanocny stół. Sernik na zimno z brzoskwiniami i galaretką. Pamiętaj, że na naszej stronie znajdziesz sprawdzony przepis Bogusi na to wyśmienite i typowo Świąteczne ciasto. 

Po przepis kliknij tu: Ciasto jajko sadzone

Ciasto śmietanowiec

Na koniec pokażę Wam naszą ostatnią propozycję na Wielkanoc. Ciasto to jest smaczne, ładnie się prezentuje i jest bardzo proste w przygotowaniu, dodatkowo przygotowanie tego deseru nie wymaga piekarnika. 

Po przepis kliknij tu: Śmietanowiec

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również