X

Czego szukasz?

Przepis
Dania główneMakaron

Polędwiczka z pieczarkami w sosie sojowym

Polędwiczka z pieczarkami w sosie sojowym to niewątpliwie jedno z moich ulubionych dań. Na pewno jest bardzo szybkie w przygotowaniu, smacznie się prezentuje i wszystkim smakuje. Dodatkowo zachęcam do śledzenia mojego bloga ponieważ w planie mam przygotować całą serię pysznych i szybkich dań z woka! 

POLĘDWICZKA Z PIECZARKAMI W SOSIE SOJOWYM

Składniki:

  • 500 g polędwiczki wieprzowej

Marynata do mięsa:

  • 100 ml sosu sojowego
  • 2 łyżki oleju sezamowego
  • 3 ząbki czosnku,
  • kawałek imbiru wielkości korka od wina
  • 2 łyżki oleju roślinnego np. rzepakowego

Pozostałe dodatki:

  • 400 g pieczarek
  • 1 pęczek grubego szczypioru
  • pół opakowania makaronu chow mein
  • 100 ml wody
  • 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej

Polędwiczka z pieczarkami w sosie sojowym

Sposób przygotowania:

Krok 1:

Na początek polędwiczkę wieprzową pokrój w cienkie plastry i przełóż do miski. Mięso zamarynuj połową sosu sojowego (50 ml), olejem sezamowym, roślinnym oraz startym czosnkiem i imbirem. 

Krok 2:

Pieczarki pokrój w ćwiartki, a szczypior w jedno centymetrowe kawałki. Odstaw na bok. Zaraz użyjesz ich ponownie.

Krok 3:

Następnie makaron chow main przygotuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Krok 4:

Na bardzo rozgrzanego woka lub dużą patelnię wrzuć mięso, dzięki temu polędwiczka ładnie się zrumieni. Smaż przez kilka minut aż się zrumieni od czasu do czasu mieszając. Następnie dodaj pieczarki i smaż około 2 minuty, po tym czasie dodaj szczypior. Na koniec wlej pozostały sos sojowy oraz mąkę ziemniaczaną wymieszaną z zimną wodą. 

Krok 5:

Na koniec kiedy sos gęstnieje dodaj odcedzony makaron. Całość wymieszaj i podawaj z prażonym sezamem.

Polędwiczka z pieczarkami w sosie sojowym

Smacznego! 

Więcej przepisów na pyszne dania azjatyckie znajdziesz >> TUTAJ<<

Pamiętaj, że jeśli chcesz być na bieżąco z moimi przepisami znajdź mnie na Intagramie.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również