X

Czego szukasz?

Przepis
Dania głównePierogi i kluski

Pierogi z twarogiem na słodko

Mam dla Was przepis który jest w mojej rodzinie od pokoleń. Moja mama często przygotowywała te pierogi z twarogiem na słodko, więc to taki smak dzieciństwa do którego często wracam! Najważniejsze, aby w przepisie użyć dobrego twarogu, dzięki temu pierogi wychodzą przepyszne. Koniecznie spróbuj!

Pierogi z twarogiem na słodko

Ilość porcji: 4

Składniki:

Ciasto:

  • 450 g mąki pszennej (2,5 szklanki)
  • 1 łyżeczka soli
  • 250 g gorącej wody
  • 1 łyżka oleju

Farsz:

  • 500 g twarogu półtłustego
  • 80 g cukru np. trzcinowego
  • 1 żółtko
  • 1 łyżka kwaśnej śmietany

Do podania:

  • kwaśna śmietana
  • owoce sezonowe np. borówki i maliny
  • szczypta cynamonu

Pierogi z twarogiem na słodko

Sposób przygotowania: 

Krok 1:

Do dużej miski wsyp mąkę (450g) i sól (1 łyżeczka), następnie dodaj gorącą wodę (250g) i olej (1 łyżka). Wszystkie składniki wymieszaj ręcznie lub przy pomocy miksera planetarnego. Gotowe ciasto uformuj kulę i zawiń w folię spożywczą. Odstaw na około 30 minut, aby „odpoczęło”. Nie wkładaj ciasta do lodówki. 

Krok 2:

Przygotuj farsz do pierogów. Twaróg (500g), cukier (80g), żółtko (1 szt) i kwaśną śmietanę (1 łyżka) wymieszaj na gładką masę. Możesz użyć widelca lub blendera.

Krok 3:

Następnie powierzchnię roboczą delikatnie posyp mąką. Dzięki temu ciasto nie przyklei się do blatu. Wyłóż ciasto, które podziel na trzy równe części. Każdą część po kolei rozwałkuj. Wytnij z ciasta kółka szklanką lub specjalnym ringiem, na każdy placek nakładaj po czubatej łyżeczce twarogu. Pierożki składaj na pół i sklejaj boki.

Krok 4:

Na koniec pierogi gotuj w lekko osolonym wrzątku w partiach po 15 sztuk. Wyławiaj po około 3-4 minutach od ich wypłynięcia na powierzchnię. Pierogi podawaj ze kwaśną śmietaną wymieszaną z cynamonem i owocami.

Pierogi z twarogiem na słodko

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi przepisami to zapraszam na Instagram i Facebook.

Więcej pysznych, słodkich propozycji znajdziesz >> TUTAJ <<

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również