X

Czego szukasz?

Przepis
Pierogi i kluski

Dzybdzalki warmińskie

Dzyndzlami warmińskie to tradycyjne danie kuchni warmińskiej, które zachwyca swoim smakiem i prostotą przygotowania. Te pyszne i aromatyczne pierogi z ziemniakami i mięsem to prawdziwa uczta dla podniebienia, a ich przygotowanie w domu może być zarówno wyzwaniem, jak i źródłem niezapomnianych chwil spędzonych w kuchni. Dziś chcę podzielić się z Wami przepisem na dzyndzlami warmińskie, który pozwoli Wam przenieść się w magiczny świat smaków i tradycji kuchni warmińskiej. Gotowi na kulinarne odkrycie? Zapraszam do przygotowania tych wyjątkowych pierogów!

Dzybdzalki warmińskie

Farsz:

  • 500 g wołowiny bez kości, tzw.: zrazówki
  • 200 g łoju wołowego
  • 2 jajka
  • 300 g cebuli
  • majeranek
  • sól, pieprz

Ciasto:

  • 700 g mąki
  • 2 jajka

Sposób przygotowania:

Krok 1:

Wołowinę oczyszczamy z błon i ścięgien, kroimy w kostkę i mielimy wraz z łojem (łój możemy osobno posiekać i dodać do gotowego farszu) oraz obraną, pokrojoną na kawałki cebulą. Dodajemy jaja i dokładnie wyrabiamy. Na koniec doprawiamy majerankiem, solą i pieprzem. Następnie z jaj, wody i mąki wyrabiamy ciasto jak na makaron lub pierogi. Pozostawiamy na pół godziny pod przykryciem.

Krok 2:

Kolejne porcje ciasta rozwałkowujemy, wykrawamy krążki, na środek nakładamy farsz i dokładnie zlepiamy brzegi. Wrzucamy do osolonego wrzątku i gotujemy około 6 minut. Na koniec podajemy skropione topionym masłem, śmietaną albo z rosołem lub barszczem.

Dzybdzalki warmińskie

Dzyndzlami warmińskie to nie tylko pyszne danie, ale także symbol tradycji i kultury regionu Warmii. Mam nadzieję, że ten przepis pozwoli Wam poczuć się jak prawdziwi mistrzowie kuchni warmińskiej i stworzyć wyjątkowe danie, które będzie cieszyło Wasze podniebienia i zachwyci Waszych bliskich. Smacznego!

Podsumowując mam nadzieję, że pasta wyszła obłędne! Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi moimi i Bogusi przepisami to zapraszam na Facebook Instagram

Więcej inspiracji z pewnością znajdziesz >> TUTAJ <<

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również