Logowanie

Login
Hasło

Pieczeń wieprzowa duszona

Składniki:
  • Pieczeń wieprzowa
  • Włoszczyzna
  • Pomidory
  • Cebula
  • Korzenie (pieprz czarny, pieprz angielski, goździki, liście laurowe, suszony jałowiec)
  • Masło
  • Rosół
  • Mąka
Sposób przyrządzania:
Pieczeń wieprzową mocno zbić, posolić godzinę naprzód, włożyć do rondla z włoszczyzną (dać dość dużo warzyw, jak kto lubi dużo sosu) i korzeniami. Dać pokrojoną w plastry cebulę i dusić na wolnym ogniu, aż się ładnie zrumieni i będzie miękka. Potem obsypać ją mąką, podlać rosołem i zagotować. Pokroić w plastry i ułożywszy na półmisku polać przecedzonym sosem. Pieczeń taka jest wyborna, jeżeli do gotowania wkroi się kilka pomidorów, a przed wydaniem wleje pół łyżeczki Maggi.
Autor:
Data dodania:
2007-08-14
Dział:
Książki kucharskie internautów
Grupa:
Mięsne
Kategoria:
Wieprzowina
Koszt:
20 PLN
Poziom trudności:
Średni
Czas przygotowania:
210 min.
Komentarze do tego przepisu:
@ 2008-09-05
Pieczeń wyborna,dziękuje i pozdrawiam
Max @ 2008-05-07
A gdzie przepis na pieczeń???
To raczej przypomina robienie sosu DO PIECZENI.
Wydaje mi się, że pan Zarathos nie do końca wiedział o czym pisze.
Małgoś @ 2007-08-15
I znów Zarathos się spotykamy...mam nadzieję ,ze wiesz o czym piszesz?
@ 2007-08-14
Tak, pieczeń wieprzowa to szynka, chociaż można spróbować z karkówki, ale to na własne ryzyko - karczek jest ciut za tłusty. A dusić - tak jak w przepisie, aż mięso będzie miękkie. Nie podawałem czasu, bo to nie jest przepis na konkretną ilość mięsa. Ja 0,5-75kg szynkę duszę około 2-2,5 godziny.
~przemek @ 2007-08-14
Bulion japoński:1/2 dag wiejskiej gęsi,1/8 dag wołowiny z kością,1 dag pora,1/2 dag marchewki,kapusta,kostka bulionowa,lubczyk,makaron,sól,pieprz,liść laurowy,wywar,ziele angielskie.Gęś i antrykot wrzucić do garnka,dodać jarzyny i kostkę,wymieszać z lubczykiem i dodać makaron i przyprawy.
~sex @ 2007-08-14
Co to jest pieczeń wieprzowa? Szynka??? jak długo ją dusić?
Komentarze mogą dodawać tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy.
newsletter
mapa_strony
 
 
do góry
wstecz
© Copyright by Rodzina Kuroniów and EC group Sp. z o.o.

Catering Warszawa

Realizacja: ideo
Powered by: cms edito