ALEJA DOBREGO SMAKU, czyli Dwaj Kuronie przy Kuchni w Częstochowie

Autor: Redakcja
fot. Jarosław Blaminsky
fot. Jarosław Blaminsky
fot. Jarosław Blaminsky

W miniony weekend w Częstochowie odbył się Festiwal Sztuki Kulinarnej podczas którego gotowali Robert Sowa, Pascal Brodnicki i oczywiście Maciej Kuroń.


Całość poprowadzili, jak zwykle dowcipni ulubieńcy programu „PYTANIE NA ŚNIADANIE” (TVP 2) Dorota Wellman i Marcin Prokop.


O godz. 16.00 pałeczkę a właściwie chochlę przejął Maciej Kuroń ze swoim asystentem Maksem Wierzchoniem. Nie mogło jednak obyć się bez niespodzianek…Do wspólnego gotowania z Mistrzem zaproszeni zostali znani Częstochowianie m.in. śpiewaczka Katarzyna Suska-Zagórska, żużlowiec Sebastian Ułamek oraz, UWAGA!, Maciej Kuroń , fotograf.


Myślicie pewnie, że to żart, a naprawdę jest ich dwóch, do tego ich ojcowie noszą takie samo imię – Jacek! Przy okazji pitraszenia panowie mieli okazję się poznać i porozmawiali sobie na temat swoich „korzeni” oraz kulinarnych upodobań. Zabawne jest to, że jak się okazało za każdym razem gdy nasz Maciej pojawia się w telewizji, gwałtownie rośnie ilość wejść na stronę młodego fotografa – Macieja Kuronia z Częstochowy. Mało tego jest on zarzucany propozycjami występów w programach kulinarnych i kilka razy z trudem udało mu się wyjaśnić, że zbieżność nazwisk jest przypadkowa. Poza tym "Mały Maciek" nie lubi codziennego gotowania a nawet jedzenia i jest bardzo szczupły. - Ja ci oddam z 50 kg i ty lepiej i ja lepiej będziemy wyglądać - żartował "Duży Maciek". Maciej – kucharz przygotował zrazy z buraczkami vinegret, a wkład Maćka - fotografa sprowadził się do ugotowania kaszy. Zrazy wyszły przepyszne czego dowodem była liczna rzesza chętnych po dokładkę porcji degustacyjnej. Dziękujemy za uznanie!

Komentarze do tego artykułu:
urszula.sieczkowska @ 2008-12-27
Szkoda,że nie bedzie już takich imprez z "Dużym Maćkiem".Świat kulinarny bardzo zubożał,po stracie jednego z WIELKICH kucharzy w Polsce:-((((((
Komentarze mogą dodawać tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy.